בחירה נכונה של מיטת קומותיים

נכתב ע"י yaron 15/04/2018 0 תגובות

עיצוב חדרי ילדים במיוחד כשיש מספר רב של ילדים בבית מצריך תכנון מראש. אחד הפתרונות היעילים ביותר לעיצוב חדרי שינה לילדים הוא מיטת קומותיים.

לפני רכישת מיטת קומותיים יש לשים דגש על כמה דברים חשובים מלבד חסכון במקום ועיצוב חדר הילדים.


כמה דגשים חשובים שיש לבדוק לפני רכישת מיטת קומותיים

האם יש תקן בטיחות למיטות קומותיים לילדים?

למיטת בגובה של 80 ס"מ ומעלה יש תקן מחייב בתחום הבטיחות כמון למשל גובה מעקי הבטיחות מעל המזרן העליון, מבנה הסולם, קיבוע המעקים ויציבות המיטה.

לפני שאתם קונים מיטת קומותיים לחדר הילדים בדקו האם למיטה יש תו תקן. בכל מקרה, חשוב לזכור שהתקן מיועד לשמירה על ביטחון הילדים כשהם ישנים, ולא למקרה שהילדים משחקים על המיטה או עומדים עליה. לכן, בנוסף לתקן הביטחון חשבו האם המיטה תתאים לאופי של ילדכם והאם היא לא תחשוף אותם לסיכונים מיותרים.

מה המרווח הנכון שרצוי שיהיה בין מיטות הקומותיים בחדר הילדים?

יש חשיבות למרווח בין המיטה העליונה לתחתונה. דבר ראשון, הקלות בה ניתן להחליף מצעים מושפעת מגובה המיטה העליונה- ככל שהיא נמוכה יותר, קל יותר להחליף מצעים. בנוסף, מומלץ שהמיטה העליונה תהיה בגובה העניים של ההורה, גם על מנת שיתאפשר לראות הילד בזמן שהוא ישן, אולם גם כדי ליצור איתו קשר עין. בנוסף, ככל שהמיטה נמוכה יותר הפגיעה כתוצאה מנפילה קטנה יותר. אולם חשוב כן לשמור על מרווח מסוים בין המיטות על מנת שלא לפגוע בילד ישן במיטה התחתונה, למשל שהילד יוכל לשבת זקוף במיטה. לכן, ההמלצה היא שהמרווח בין המיטות יעמוד על כ- 80 ס"מ.

מה חשוב לדעת על הסולם של מיטת הקומותיים?

בדקו האם נוח להיאחז בסולם. סולם שקצותיו משמשים גם כמעקה בטיחות מהווה יתרון. חשוב שהסולם לא יחליק, ושאין ברקים או זיזים בולטים היכולים לגפוע בילד כשהוא עולה למיטה. כמו גן, מומלץ שהסולם לא יפריע לפתיחת ארגז המצעים או את המיטה הנוספת במידה ויש. על מנת למנוע מתינוקות הקטנים לטפס על הסולם חשוב שמדרגת הסולם הראשונה תהייה בגובה של 45 ס"מ.

מי מהילדים ישן במיטה העליונה במיטת הקומותיים?

גם משיקולי ביטחון, אולם לא רק, לרוב הילד הגדול יותר הוא זה הישן במיטה העליונה. עיצוב חדר הילדים צריך להתייחס להבדל הגילאי בין הילדים, וניתן לעצב את סביבת השינה של הילד הקטן יותר בצורה המתאימה לו או לה, לעומת סביבת שינה בוגרת יותר במיטה העליונה.

תגובה למאמר

Loading...
Loading...