העיצוב הפך להיות חלק מהחיים

נכתב ע"י yaron 15/01/2017 0 תגובות

היום עיצוב תפס מקום מרכזי בחיי היום יום, אנו יכולים לראות את העיצוב המתפשט לכל מקום ומקום, במשרדים, בחנויות בבתים ובדירות, וכמובן שהעיצוב אינו פוסח על שום חדר וחלל בבית, גם חדרי הילדים הפכו למשימה בדרך לבית המושלם. אז איך מתחילים בעיצוב חדר הילדים, האם שווה להשקיע בחדר ילדים מעוצב כל זאת ועוד נסקור במאמר זה.


הסגנון תפס עיצוב

בעידן המודרני בו מקצוע עיצוב הפנים והום סטיילינג הפכו להיות מקצועות מבוקשים, אי אפשר שלא לחשוב על עיצוב חדר ילדים, בניגוד לעיצוב הכללי של הבית. נכון שאם הבית כולו מעוצב בסגנון מסוים כמו מודרני או כפרי יהיה יותר קשה לתת ביטוי לכך בחדר הילדים, אך בכל מקרה לא נוכל לפסוח על עיצוב החדר הנ"ל.

ריהוט מודולארי

העידן שלנו מאופיין ברהיטים די מיוחדים, הם אינם מזכירים בשום צורה את הריהוט שהיה לנו בחדר כשהיינו ילדים. היום ברהיטי חדרי הילדים מושקעת מחשבה רבה, בכדי לייצור ריהוט איכותי, מרשים או במילים אחרות ריהוט מודולארי לחדרי הילדים והנוער. אחד המאפיינים של ריהוט מודולארי בא לידי ביטוי ביכולתו לשמש אותנו לשנים רבות בכך שהוא ניתן לשינוי בהתאם לתקופה (ילדות או נעורים).

הריהוט החשוב בחדרי ילדים

כאשר אנו מדברים על חדרי ילדים, עוד הרבה לפני העיצוב אנו מדברים על הריהוט הבסיסי, המיטה, הארון ילדים, שולחן כתיבה וכמובן מקומות אחסון. כאשר אנו בוחרים את הריהוט הבסיסי הנ"ל לחדר הילדים אנו לא יכולים להתעלם משלבים מאוחרים יותר בהתפתחות הילד. היום אנו לא נוטים להפריד בין עיצוב חדרי הילדים לחדרי הנוער, השאיפה היא לקנות היום את הריהוט שישמש את הילד לשנים רבות.

מיטות ילדים ונוער

המיטה הוא הריהוט הבסיסי ביותר בחדר. ביום שהחלטנו להעביר את הגוזל שלנו ממיטת התינוק למיטה של ילד, עלינו לחשוב על העתיד, רבים קונים את מיטת הביניים, הכוונה היא למיטת ילדים בדרך כלל מצוידת בקרש על מנת למנוע נפילה, היום אנו יכולים למצוא מיטות ילדים מעוצבות בשלל צבעים ובשלל צורות, אפילו מיטה בצורת מכונית מרוצים.

פינת המחשבה

במאמר זה לא נקרא לשולחן העבודה בשמו, וגם לא נקרא לו פינת העבודה, אלא פינת המחשבה, אחרי הכל זו הפינה החשובה ביותר בחדר, בו הילד או הילדה מתפתחים. מציירים, לומדים קרוא וכתוב ולכן הפינה הזו היא החשובה ביותר, עלייה להתאים לשמה. הילד חייב לאהוב את הספרייה ואת שולחן הכתיבה בכדי שירצה לשבת שם. פינה זו יכולה לבוא כסט או בנפרד, תלוי בגודלו של חדר הילדים. כיום רוב הספריות המוצעות בחנויות הן מודולאריות וניתן למקמם בכל מקום בחדר בהתאם לגיל ולתקופה.

תגובה למאמר

Loading...
Loading...