חדרי ילדים מעוצבים זה לא טרנד

נכתב ע"י yaron 15/01/2017 0 תגובות

רבים מאתנו יעדיפו לא להשקיע בחדר ילדים והסיבה לכך ברורה, רבים מאתנו מאמינים כי עיצוב חדר ילדים עולה הרבה מאוד כסף והם אינם מוכנים לעמוד בדרישות של הילד, אשר היום אוהב את מיקי מאוס ומחר הוא יאהב את סופרמן ומחרתיים כבר דמות אחרת. אז אם נבחן את הטיעונים שלהם אולי נבין את ההיגיון העומד מאחורי הדבר, אך היום חדרי ילדים מעוצבים זה כבר משהו אחר זה כבר לא טרנד חולף.


חדר ילדים לכל החיים

כאשר אנו מדברים על חדר ילדים אנו כבר לא מדברים על מיטה מעץ מלא עם קרש למניעת נפילה, אנו לא מדברים על ארון בגדים ברוח התקופה של שנות השמונים, ודאי שלא רק על שולחן וכיסא ופינות אחסון. זה כבר לא נחשב לחדר ילדים וודאי שלא מעוצב. היום בעידן הטכנולוגיה הילדים שלנו דורשים יותר ובצדק, היום אנו צריכים לחשוב על חדר ילדים ונוער כאחד ולא כיחידות נפרדות.

ציורי קיר

בעבר כאשר ראינו חדר ילדים מעוצב, סביר להניח כי ציור קיר עיטר את החדר וכאן בעצם התחיל והסתיים העיצוב. היום אנו מדברים במונחים אחרים של עיצוב פנים והום סטיילינג, היום מרבית הבתים עוברים מייק אובר שיגרום לבית להיות יותר יפה עם הרבה השראה. והשראה הזו אינה פוסחת על חדר הילדים, אפילו ההפך הוא הנכון. ילדים מתפתחים טוב יותר באווירה טובה יותר וחדר מעוצב בהחלט הפתרון עבורנו ועבורם.

להיות יצרתי 

היום אנו לא חייבים להפעיל את הדמיון ולחשוב איך אני מעצב את חדר הילדים, היום אנו יכולים ללכת לחנויות, נגריות וסטודיו המתחמים בעיצוב חדרי ילדים, שם נוכל לשאוב השראה רבה לגבי עיצוב חדרים. נראה כי העיצובים של היום הם בעצם מותאמים לעידן שלנו וכמובן שהם גם לא כל-כך יקרים כמו שרבים מאתנו חושבים.

שלל צבעי הקשת

היום אנו יכולים לראות חדרי ילדים שמעוצבים בשלל צבעים, אך אף חדר וחדר אינו יהיה מקדש הערצה של דמות מסוימת. בוב ספוג מקומו לא על הקירות וגם ספיידרמן, למרות היותו איש העכביש גם מקומו לא שם. את הערצה ניתן לתרגם על ידי מדבקות שניתנות להסרה ולא על גבי הקירות או הריהוט. אם אנו רוצים לעצב חדר ילדים ונוער עלינו לחשוב על העתיד שיגיע אלינו בצעדי ענק, מבלי שנשים לב. מיטה בצורת מכונית יכולה לשרת את הנער המתבגר, צבעים של כחול וירוק יוכלו גם הם לשרת אותנו בעתיד, כנ"ל גם לגוונים הוורודים והסגולים של חדר הילדות.

המגמה לעתיד

המטרה שלנו לא לעצב את החדר בכל כמה שנים, לכן עלינו לעצב את החדר שיתאים גם לנוער, אם בחרנו שולחן כתיבה בצבע לבן או בצבע עץ, סביר להניח שבעתיד יצטרפו אליו כוורות לאחסון ספרי לימוד או שידה למחשב נייח. עלינו להבין כי כל בחירה של ריהוט כרגע בהחלט יש לה השלכות על העתיד.

תגובה למאמר

Loading...
Loading...