עיצוב חדרי ילדים - הדרך הבטוחה להצלחה

נכתב ע"י yaron 15/12/2017 0 תגובות

עיצוב חדר ילדים זו משימה מהנה במיוחד עבור ההורים וכן עבור הילדים, שיתוף של הילד בתהליך יכול לא רק לתרום לתחושת השייכות של הילד אלא גם להעניק לו תחושת נוחות וביטחון בחדר שאמור להיות הבית שלו למשך שנים רבות.  רהיטי ילדים חייבים להתאים לאורח החיים של הילד, לגיל שלו ולשלבי ההתפתחות השונים שלו ולכלול את כל האלמנטים החשובים כמו רהיטים מתאימים, פינות משחק ואירוח, אווירה ילדותית ונעימה ועוד.


שלב א' - שלב התכנון

שלב התכנון שהוא השלב הראשון הוא השלב החשוב ביותר בדרך להצלחה ולעיצוב חדרי ילדים באופן הנכון. שלב התכנון צריך לכלול תכנון של התקציב, תכנון של המראה הכללי של החדר, תכנון של הקונספטים העיצוביים שינחו את העיצוב של חדרי הילדים ועוד. שלב זה הוא שלב מהותי וניתן לעשות שימוש באנשי מקצוע מתחום עיצוב הפנים ועיצוב חדרי הילדים על מנת לקבל את הטיפים וההנחיות המתאימים לעיצוב חדר ילדים באופן נכון. בנוסף, חשוב כבר לשתף את הילד שיתגורר בחדר.

שלב ב'-  בחירת הרהיטים

רהיטי ילדים הם המהות של החדר. הרהיטים חייבים להתאים לא רק לעיצוב של החדר אלא לשלבי ההתפתחות של הילד ואף להיות רהיטים המלווים את הילד עד לשלב הבגרות. נכון להיום ניתן למצוא וריאציות שונות של מיטות ילדים ושידות ההופכות ממיטות תינוקות למיטות מעבר ולמיטות ילדים ולכן משמשות את הילדים עד גיל הבגרות. את בחירת הרהיטים ניתן לעשות יחד עם הילד והורים רבים בוחרים לבחור את הרהיטים בצבעים ועיצובים ניטרליים שניתן יהיה להעבירם לילדים הבאים.

שלב ג'- קישוטים וצבעים

חדרי ילדים נבדלים מחדרים של מבוגרים בעיצוב הצבעים והאלמנטים הקישוטיים ולכן מעצבים רבים ממליצים על עיצוב הקירות בצבעים מיוחדים או שילוב של טפטים או מדבקות שיהפכו את חדר הילדים להרבה יותר ילדותי ומתאים לילדים. האפשרויות של קישוט הקירות הן בלתי מוגבלות וניתן לבחור את האפשרות המתאימה ביותר שתאפשר שינוי של העיצוב השל הקירות במידת הצורך ושילוב של אלמנטים דקורטיביים שונים כמו וילונות, שטיחים מיוחדים, מנורות עם עיטורים ועוד.

תגובה למאמר

Loading...
Loading...