עכשיו חדר מעוצב ובעתיד...

נכתב ע"י admin 02/01/2017 0 תגובות

בעשור האחרון חדרי ילדים כבר אינם החדרים שאנו היינו רגילים אליהם, מיטות ילדים, שולחן כתיבה, שידה וארון בגדים. היום חדרי הילדים הפכו לחדרים מעוצבים, לא רק בגלל שאנו ההורים אוהבים את העיצובים הללו, אלא כיום ילדינו דורשים מאתנו חדר מעוצב בדיוק כמו של השכן או החבר הכי טוב. אם נאמר לכם כי חדר ילדים משפיע על התפתחות הילד והמחיר ממש לא יקר מה אז הייתם חושבים???

דמיון פרוע או מודרך

אחד הדברים הכפיים ביותר בלהיות ילד, זו האפשריות הבלתי מוגבלות לדמיין דברים, בגיל הילדות אפשר לומר כי הדמיון עשיר ופורה מאוד, אולי איפשהו אנחנו המבוגרים מאוד מקנאים ביכולת הזו. כשילדנו מבקש מאיתנו לעצב את החדר בצורה של רובוטים או כדורגל הוא די מבין מה הוא רוצה.  יש לו כבר תמונה שלמה בראש.

לשתף את הילד בבחירה

נכון שלא תמיד נוכל להרשות לעצמנו לעצב את החדר בדיוק כפי שילדינו רוצים בשל כמה סיבות, שהעיקרית בהן היא הטרנד החולף. ההערצה אצל הילדים לגבי דמות מסוימת משתנה בערך כל כמה ימים, לכן אין צורך לתרגם את חלומותיו בחדר הילדים במלוא העוצמה, אלא מספיק ברמיזות או בצבעים. למשל אם הילד אוהב כדורגל לא צריך להפוך את החדר למסגד של ברצלונה או ריאל מדריד, אפשר יהיה לרמז על כך בצבעים של כחול בורדו (בארסה) או אדום לבן (ריאל מדריד).

אוהבת נסיכות ופיות

לתרגם את הצבעים של נסיכה או פייה קל יותר בחדר ילדים, כל מה שצריך הוא לבחור בשניים שלושה צבעים מרכזיים כמו ורוד, סגול ושמנת או לבן. ולהתאים ריהוט לחדר הילדים. שימו לב כשאנו רוצים לעצב חדר ילדים לא משנה אם של בנים או בנות או חדר משתוף, קודם כל נתחיל בבחירת הצבע של הקירות או הטפט ולאחר מכן נתאים את הריהוט ואת החפצים השונים.

לאחר בחירת הצבעים

לאחר שהחלטנו על הגוונים השולטים בחדר, עכשיו נוכל לבחור ריהוט לחדר הילדים, אל תישכחו כי גוונים של הקירות ניתנים להחלפה מידי כמה שנים ולגבי הריהוט המטרה שלנו לחסוך, לכן עדיף לבחור ריהוט בצבעים ניטרליים יותר ולא ריהוט בצבע וורוד או כחול.

איך יראה החדר

כאשר אנו מדברים על חדר ילדים מעוצב, עלינו להחליט היכן יהיה ממוקם אזור המשחקים, אזור השינה ואזור הלמידה. אנו לא חייבים לבחור בתורת הפאנגשואי כדי לעצב את החדר. בתורת הפאנגשואי קיימת חשיבות רבה למיקום החלון למיקום הדלת ולצבעים. כאשר אנו רוצים חדר ילדים מעוצב אנו צריכים לחשוב על הפרקטיקה, איך יהיה אפשר לנצל את החלל בדרך הטובה ביותר.

ומה בעתיד

לא רק שחדר הילדים המעוצב יכול להשפיע על האינטליגנציה הרגשית של הילדים על ההשראה והדמיון, אלא כשאנו מדברים על העתיד עלינו לחשוב מה יהיה בתקופת הנערות. עדיף כבר בימים אלו לעצב את החדר לילדים ונוער, כדי שנוכל לחסוך הרבה מאוד כסף בשלב מאוחר יותר.

תגובה למאמר

Loading...
Loading...